Gatunki drewna na warsztacie
12.jpg

CZARNY DĄB - najbardziej unikatowy gatunek drewna z którego rzeźbimy nasze szczyty. Dlaczego taki wyjątkowy? Każdy kawałek to setki lat historii - jest to dąb, który zatopiony w bagnach, torfowiskach lub rzekach, po kilkuset latach ponownie ujrzał światło dzienne. 

DĄB - silna struktura, nieregularne usłojenie z często występującymi sękami wzbogacającymi rysunek drewna. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, od jasnych brązów wpadających w żółć, po ciemne, intensywne wchodzące w szarości wybarwienia.

AMARANT - bardzo twarde drewno egzotyczne. Posiada dekoracyjne usłojenie i charakterystyczną, różowo-fioletową barwę.

ORZECH AMERYKAŃSKI - kolorystycznie często ciemny brąz (zdarzają się też jaśniejsze odcienie co widać na zdjęciach poniżej), delikatnie wchodzący w szarość z pięknymi symetrycznymi usłojeniami.

WENGE -  egzotyk w którym przeplatają się dwa odcienie brązu. Dzięki temu w efekcie końcowym na drewnie powstają unikatowe wzory pobudzające wyobraźnię.

BANGKIRAI - specyficzną cechą tego drewna jest występowanie niewielkich otworów o średnicy nie przekraczającej dwóch milimetrów – przez które dostające się powietrze wpływa znacznie na kolorystykę drewna. Barwa drewna oscyluje między brązem a kolorem miodowym.

PADOUK - od pierwszej chwili przyciąga uwagę swoją wyjątkową czerwoną barwą. Po długim czasie eksponowania na świetle dziennym traci swoją intensywną czerwień i przechodzi w ciemne brązy.

SRI LANKA TREASURE - nasza zdobycz z wakacji na Sri Lance (bardzo małe zapasy). Nazwy gatunku niestety nie znamy, gdyż właściciel warsztatu od którego je otrzymaliśmy mówił jedynie w języku lankijskim. Kolor - delikatny brąz minimalnie wchodzący w róż.

KANEE - pamiątka z Malediwskiej wyspy Fulhadhoo. Jasny brąz u brzegów i ciemnobrązowe wnętrze. Możemy tworzyć z tego gatunku w dwóch opcjach kolorystycznych jasno-ciemne, oraz  samotny - ciemny brąz. Zapasy tego egzotyka mamy bardzo ograniczone.

SRI LANKA SEA WOOD - kolejny ze skarbów z naszej wyprawy na Cejlon. Znaleziony w trakcie surfowania - gruby kawałek belki, jakby element statku/kutra wyniesiony z dna po kilkudziesięciu latach przez silne prądy oceaniczne. Reakcje jakie zachodziły w nim przez te lata kontaktu ze słoną wodą pięknie wybarwiły i przeistoczyły w niezwykły materiał twórczy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl